Paplanok

R E G I S Z T R Á C I Ó  N É L K Ü L ! A MatracGuru matrac fórum célja egy részt, hogy az elmúlt 10 év tapasztalatával, hozzáértésével segítsünk Önnek eligazodni kis hazánk matrac-kínálatában. A fórum másik fontos feladata a tanácsadás, hogy minden érdeklődő a lehető leggyorsabban jusson minőségi válaszokhoz, azonnal használható szakértő szakmai tanácsokhoz. A MatracGuru matrac fórum mindenki számára elérhető és nyilvános, így a matrac és ágykeret területen szerzett felhasználói tapasztalatok közvetlenül is megoszthatók egymással a fórumot használók között. Mennyibe kerül egy jobb minőségű matrac? Melyik irány a helyes és az egészséges a matrac alapanyagok között? Mi az az egyedi méret és miért nem erőltetjük a kókusz matracokat? Kérdezzen nyugodtan bármit a matracoról!

 

A MatracGuru részéről a fórumban felmerülő kérdéseikre Pálinkás László matrac szakértő fog válaszolni Önöknek - reméljük hasznosan. Amennyiben Ön nem szeret fórum oldalakra írogatni, de mégis használható információra vágyik, úgy azt a tanácsok menüpontban található cikkek vagy az Alváskultúra blog vásárlási tanácsai között minden bizonnyal megtalálja majd. És még egyszer: köszönet minden MatracGuru Facebook  LIKE-ért!

» új hozzászólás írása «
Rendezettség:  


(#624) MatracGuru
2013-09-02 04:34:37

Kedves Judit,

sajnos nincs egységes matrac, amely a tüneteket enyhíthetné, mindenkinek más matrac lesz megfelelő, hiszin nem vagyunk egyformák: más a testalkatunk, testsúlyunk, súlyeloszlásunk, kényelmi igényünk, a gerinc íve, stb.

Amennyiben eddig még nem került sor rá, a tanácsok között található egy ezzel a témával foglalkozó nagyon praktikus cikk:

http://www.matracguru.hu/tanacsok/gerincmatrac

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Judit (#623)
(#623) Judit
2013-09-01 21:48:19

Kedves László!
Időnként kiújuló porckorongsérvem van,melyik matracot javasolja nekem?
Köszönöm!
Judit

(#622) MatracGuru
2013-09-01 10:41:10

Kedves Chris,

igen, valóban a Hilding IndiviDuality Pocket matracok szeptember közepéig rendelhetők, illetve a magyarországi készlet erejéig vásárolhatók. Ennek oka, hogy a Pochet és Multi Pocket matracok közötti elenyésző árkülönbségnek köszönhetően 90% fölött csak Multi megrendelések születtek.

Október elején utazom a Hilding-hez az új szortiment egyeztetése miatt. Az eddigi termékek természetesen megmaradnak, próbálok új piacképes, versenyképes termékeket behozni Magyarországra.

Amik maradnak:

Family Anatomy HARD
Family Strong
Original Strong
Original Multi Medicott Silver
IndiviDuality Multi Pocket
Original Thermo
Select Thermo

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Crhis (#621)
(#621) Crhis
2013-09-01 09:41:57

Tisztelt cím,

úgy hallottam, hogy a Hilding IndiviDuality Pocket matracok megszűnnek. A kérdések a következők lennének: igaz ez? Ha igaz mikortól? Lesz helyette más modell? A Multi nekem nem tetszett, ezért kérdezem hogy meddig lehet még ezt a matracot rendelni?

köszi: Chris

(#620) MatracGuru
2013-08-29 20:22:02

Kedves Szilvia,

ez egy kicsit bonyolult kérdés. A memory matracoknak egészen biztosan jót tesz egy farugós ágyrács: növeli a matrac élettartamát, segít a mozgások elnyelésében és a formakövetésben is szerepet játszhat.

Zsákrugós matrac esetében Nyugat-Európában több gyártó is kínál farugós ágyrácsot a táskarugós matracokhoz, tehát nem ördögtől való dolog. Nekem továbbra is meggyőződésem azonban, hogy a rugó egy statikus szerkezet, vízszintes talpakon és ca. függőlegesen fel-le mozogva bírják a legtovább. Amennyiben a rugó talpát egy farugós ágyrács lécével kibillentem a vízszintes pozícióból, akkor a rugóra nehezedő terhelés hosszú távon szerintem árthat a rugóknak.

Persze csak szerintem.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Szilvia (#619)
(#619) Szilvia
2013-08-29 08:09:12

Kedves László! Köszönöm a tanácsot. Még az a kérdés merült fel, hogy a kettő különféle matrac alá (zsákrugós és memory) farugós ágyrácsot érdemes e tenni? Ezzel növelhető a matrac élettartama ill. el lehet e érni vele magasabb konfortfokozatot? Valaszat elore is koszonom. Tisztelettel. Cs. Szilvia

(#618) MatracGuru
2013-08-28 20:14:53

Kedves István,

a legjobb tudomásom szerint Sodexo utalványt elfogadunk. Kérném, hogy a biztonság kedvéért kérdezze meg vásárlás előtt Fülöp Viktor kollégámat.

20/911 60 51
info@matracguru.hu

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: István (#615)
(#617) MatracGuru
2013-08-28 20:12:50

Kedves Szilvia,

természetesen betehető 180x200 méretű ágykeretbe két különböző típusú matrac. Amennyiben nem két ennyire különböző alapanyag lenne, úgy pl. a RelaXx Sugnum és a RelaXx SenZone Memory matracok akár egy matrachuzat alá is integrálhatók lennének. Zsákrugós matraccal sajnos ezt nem tudjuk megoldani, így marad a két külön matrac.

Amire figyelni érdemes, hogy a két matrac azonos magasságú legyen. Amennyiben ez egy NEM ágyneműtartós ágykeret, úgy az ágyrácsok vagy az ágybordák alá lehet két beilaglécet is tenni, így akár két különböző magasságú matrac is egy magassági szintre hozható.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Szilvia (#616)
(#616) Szilvia
2013-08-28 18:06:21

Kedves László!

Szeretném megkérdezni, hogy 180x200 as ágykeretbe két különböző matrac bele tehető-e? Én memory-t szeretnék a párom táskarugósat. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel, Cs. Szilvia

(#615) István
2013-08-28 16:57:05

Kedves László,

Az iránt érdeklődnék, hogy a közeli jövőben tervezik-e a sodexo ajándékutalvány elfogadását?

Üdv.,
István

(#614) Memento
2013-08-28 16:25:59

Tisztelt matracguru!
Érdeklődnék hogy a 3 Curem matrac közül melyik a legkeményebb és hogy ez a Dózsa György utcai üzletükben kipróbálható e.

Köszönöm: Balázs

(#613) Pocok
2013-08-27 21:13:27

Kedves Pálinkás Úr!

Köszönöm a tájékoztatást, ez nagyon korrekt így..

(#612) MatracGuru
2013-08-26 18:59:04

Kedves Péter,

a matracot (matracokat) amennyiben házhoz szállítjuk, úgy ráér utánvéttel a szállítóknál fizetni. Ebben az esetben azonban csak készpénzfizetés lehetséges. Amennyiben a matrac árát kártyával szeretné fizetni, úgy sajnos a szállítás előtt be kell fáradni hozzánk.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Pocok (#611)
(#611) Pocok
2013-08-26 17:23:22

Köszönöm a választ ez így szimpatikus. Mikor kell kifizetnem?

(#610) MatracGuru
2013-08-26 15:48:40

Kedves Péter,

terveink szerint az év végéig szeretnénk az akciós árakkal mindenképpen kihúzni, tehát ha valami nagyobb dolog nem történik (Euro/Forint árfolyam, stb)akkor reményeink szerint ezek az árak maradnak.

Amennyiben biztosra szeretnénk menni, természetesen szoktunk olyat csinálni, hogy felvesszük a matrac rendelést a jelenlegi áron most és ütemezett szállítással a kért időpontban fogjuk a matracot leszállítani -természetesen a jelenlegi áron.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Pocok (#609)
(#609) Pocok
2013-08-26 12:00:41

T Cím!

Érdeklődnék, hogy a Good Sale memory matracok meddig vanak még akcióban? Nekem október közepe tájára kellene csak a matrac és nem szeretném ha addig felmenne az ára.

Üdv: Péter

(#608) matracguru
2013-08-23 16:33:06

Kedves Adrienn,

sajnálom a történteket. Kérem, hogy Vegye fel a Kapcsolatot Fülöp Viktor kollégámmal (a 35. héten már lesz ő is) és megrendeljük a megfelelő keménységet Önnek és természetesen szétválasztható cipzárral és saját költségünkön kicseréljük a matracot.

Elnézést még egyszer az esetleges kellemetlenségekért.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Adri (#606)
(#607) matracguru
2013-08-23 16:29:21

Tisztelt Tibibácsi,

a Medium és a Hard verzió között a lényegi különbség, hogy -bár mindkettőnek a sűrűsége megegyezik- a Hard típus emlékezőhab rétegének a keménysége nagyobb. Magyarul keményebb. Ennek hatására a süppedési mélység is változik, valamelyest csökken a gipszágy effektus, ami egyébként a SenZone Memory Medium matracnál sem jellemző.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

(#606) Adri
2013-08-22 16:24:10

Kedves László,

Pár hete írtam Önnek, hogy a Memory Classic Relax 12+4 Önöknél vásárolt matracom nagyon kemény , a vásárlás előtt jó pár alkalommal jártam Önöknél kipróbálni. Most ismét visszamentem lecsekkolni, hogy rosszul emlékszem e keménységét illetően. Háát sajnos nem :-((( Mint megtudtam a kiállított matracuk jó pár éve kint van , erről nem kaptam tájékoztatást, hogy az új matrac ennyivel keményebb lesz, ha tudom, nem ezt a típust választom. Másfél hónapja használom, azóta csak nagyon kicsit puhult, a zipzár sem végtelenített, jelenleg nem levehető. Kollégája említette hogy "taposással" könnyíthetek a helyzeten, ennek köszönhetően az egyik léc az ágyrácson el is törött :-((( Írta , hogy találunk megoldást a problémára, nagyon szeretném, mert nem alszom a legjobban másfél hónapja....:.(((Üdvözlettel Adrienn

(#605) EVO
2013-08-18 10:54:21

Eladó 1db Memory Form EVO 200x160 matrac
Vásárlás dátuma: 2013.06.20. Sajnos barátnőmnek nem felel meg, így nem tudjuk használni, félre van téve. Visszavásárlástól ill. cserétől elzárkózott az illetékes bolt, de előtte egy hónapig hitegettek, ezért fordulok a matracguru -hoz ill. a fórumhoz. Vásárlási számla és jótállási jegy mellékelve esetleg csere is érdekelne.

(#602) tibibácsi
2013-08-13 12:31:58

Erősen gondolkodom a RelaXx SenZone Memory HARD VAGY a RelaXx SenZone Memory Medium matrac vásárlásán. Azért "VAGY", mert nem világos a kettő közötti különbség.
Mindkettő esetében azonos kép, azonos szöveg. Minden infó azonos. Azonosak az árak is.
Tehát: miben tér el egymástól a két típus?
Létezhet az, hogy a HARD verzió némileg ellensúlyozza a memóriahab egyik negatív tulajdonságát, konkrétan a nehezebb alvási pozíció változtatást?
Köszönöm szíves válaszukat!

(#601) MatracGuru
2013-08-09 19:43:30

Gedves Gabi és János,

elnézést a kellemetlenségért, a szabadságolások miatt Fülöp Viktor kollégánk ezen a héten egyedül van és egy kicsit lassabban mennek így a dolgok, de biztos vagyok benne, hogy mindent megtesz, hogy segítsen Önöknek a továbbiakban is. Természetesen a jövő héten is nyitva vagyunk és immáron minkét Viktor kollégánk dolgozik...

Elnézést még egyszer az esetleges kellemetlenségekért.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: János (#600)
(#600) János
2013-08-09 14:42:06

E-mailre se válaszolnak, én személy szerint hétfő óta próbáltam naponta többször felhívni őket, de elég volt.

(#599) gabi
2013-08-09 14:05:37

Érdeklődni szeretnék, hogy miért nem hívható a Dózsa György úti bolt?
Netán szabadságon vannak? Jövő héten nyitva lesznek?

(#598) MatracGuru
2013-08-08 09:24:25

Kedves Ildikó,

természetesen lehet rendelni RelaXx matracokhoz tartalék matrachuzatot ugyanabban a minőségben és alapanyagban, ,mint a megvásárolt matrac huzata. Átfutási időben olyan 2-3 héttel érdemes számolni.

ÜdvözletteL.

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Marec (#597)
(#597) Marec
2013-08-08 06:29:01

Kedves matracguru!

Vettem önöktől tavaly egy Relaxx Signum hard matracot 180x200 méretben. Az lenne a kérdésem hogy tudok e tartalák matrac huzatot rendelni még ehhez a matracoz? A felirat szerint ez egy Tencel by Relaxx huzat és cipzáros.

Köszönettel Moravec Ildikó

(#596) matracguru
2013-08-07 13:23:43

Kedves Tamás,

a Best Dream matracai rendelkeztek ORKI engedéllyel, ezeket a termékeket még befogadják az egészségpénztárak. Ebben a témában személyesen sokkal szélesebb, bővebb információkat kaphat az ember.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Tamás (#593)
(#594) MatracGuru
2013-08-07 08:30:29

Kedves Andrea,

tapasztalataink azt mutatják, hogy a HARD matrac inkább 80kg fölött és inkább a férfiaknak kényelmes, míg a MEDIUM matrac inkább alacsonyabb testtömegnél népszerű és a többnyire hölgyek választják. A két matrac között óriási keménységbeli különbség nincsen, első ráfekvésre alig lehet (azért lehet) érezni a különbséget.

Van olyan lehetőség is -amennyiben Önök mindenképpen egybe matracot szeretnének, hogy egy 200x200cm méretű matrachuzathoz 2db 100x200cm méretű MEDIUM és HARD matracmagot kapnak. A matrachuzatban a két matracmag szorosan összetapad majd (nem lesz rés), funkcionálisan viszont lesz két különböző keménységű komfortoldalam, ami ráadásul mér forgatható, variálható is marad.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Bandirea (#592)
(#593) Tamás
2013-08-07 01:04:21

Kedves László,

Meg tudná írni, hogy a kínálaból melyik Memory matraco(ka)t lehet egészségpénztárra elszámolni?

Előre is köszönöm:
Tamás

(#592) Bandirea
2013-08-06 20:56:43

Kedves László.

Nagyon szimpatikus számomra a Relaxx Signum Dual matraccsalád. Több helyen is utána olvastam, úgy döntöttem én ilyen matracot szeretnék. Még azt nem sikerült eldöntenem, hogy medium vagy hard.
Tudom próbálni kellene. De én nem tudok Bp.-re eljutni. Az okokba nem megyek bele.
Gondolom, hogy így nem tud segíteni, de azért megpróbálok valamilyen infót Önből előhozni. Én 170 cm 56 kg vagyok, a férjem 185 cm 80 kg. 200*200-as matracot szeretnénk. Inkább a keményebb, de nem a kőkemény fekhelyet szeretjük.

Hm, mit gondol?

Üdv. Andrea


Matrac fórum betekintő ablak

2024-02-03 12:22:35

Kedves Cofi76, ha minden igaz, akkor itt a megoldás: https://alvaskultura.blogspot.com/2013/0...

Matrac fórum és online tanácsadás

Bejegyzések száma: 3646