Paplanok

R E G I S Z T R Á C I Ó  N É L K Ü L ! A MatracGuru matrac fórum célja egy részt, hogy az elmúlt 10 év tapasztalatával, hozzáértésével segítsünk Önnek eligazodni kis hazánk matrac-kínálatában. A fórum másik fontos feladata a tanácsadás, hogy minden érdeklődő a lehető leggyorsabban jusson minőségi válaszokhoz, azonnal használható szakértő szakmai tanácsokhoz. A MatracGuru matrac fórum mindenki számára elérhető és nyilvános, így a matrac és ágykeret területen szerzett felhasználói tapasztalatok közvetlenül is megoszthatók egymással a fórumot használók között. Mennyibe kerül egy jobb minőségű matrac? Melyik irány a helyes és az egészséges a matrac alapanyagok között? Mi az az egyedi méret és miért nem erőltetjük a kókusz matracokat? Kérdezzen nyugodtan bármit a matracoról!

 

A MatracGuru részéről a fórumban felmerülő kérdéseikre Pálinkás László matrac szakértő fog válaszolni Önöknek - reméljük hasznosan. Amennyiben Ön nem szeret fórum oldalakra írogatni, de mégis használható információra vágyik, úgy azt a tanácsok menüpontban található cikkek vagy az Alváskultúra blog vásárlási tanácsai között minden bizonnyal megtalálja majd. És még egyszer: köszönet minden MatracGuru Facebook  LIKE-ért!

» új hozzászólás írása «
Rendezettség:  


(#437) arpipapa
2013-04-17 14:08:50

Tisztelt Pálinkás László úr!

Mégegyszer köszönöm a segítségét. Megkaptam a csere matracot, remélem sokáig szolgál majd gond nélkül. smiley

Tisztelettel: Hart Árpád

Előzmény: arpipapa (#431)
(#436) gazpityu
2013-04-17 10:37:31

Kedves László,
most már talán tényleg az utolsó kérdés:

- ez a "hamarosan" a perforált matraccal kb. mennyi idő? (Hetek, hónapok vagy 1-2 év?)(Ha hetek, akkor lehet, hogy megvárom, bár a házassági évfordulónk most van...)
- ez is lesz a sűrűbb anyagból is?

- és még egyszer megpróbálkozom az árkérdéssel ;o) (A jelenlegi 60 kg/m3-es matrac esetén - minthogy az oldalon nincs fent ilyen...)

Üdvözlettel: Limber István

(#435) MatracGuru
2013-04-17 10:07:44

Kedves Gazpityu,

minél nagyobb egy hab sűrűsége, annál hosszabb lesz a várható élettartama. A normál memoryfoam matrac alapanyagoknál a nagyon nagy sűrűség a légáteresztő képességet rontja.

A perforáció nem annyira mikro, ezek változóan ca. 1cm átmérőjű lyukak. Terveztünk ilyen fedőmatracot és hamarosan meg is jelenünk vele, csak sok minden van most fejlesztés-próbagyártás alatt és így egy kicsit lasabban mennek a dolgok...

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: gazpityu (#434)
(#434) gazpityu
2013-04-17 10:01:52

Kedves László,

köszönöm - szombaton kipróbálom. Nálunk egyébként teljesen jó, ép matracra kerülne, kizárólag a keménységével van bajunk. (Talán kezdünk megöregedni ;o)
Ha csak a vágott / formahabosított gyártás alapján van különbség a memory habok között, és a keménységet pl. a sűrűség nem vagy alig befolyásolja, akkor mi értelme a nagyobb sűrűségű (60 kg/m3) alapanyag választásának?

A memóriahabos réteget is tartalmazó kombinált matracaiknál láttam, hogy a memóriahab fő hátrányát jelentő rosszabb légáteresztést és bemelegedést a memóriaréteg mikroperforálásával (és az alapmatrac légvezető csatornáival) elég jól sikerült kiküszöbölniük. Ez a mikroperforálás a fedőmatracoknál még nem jött divatba? Ha egyszer a memóriahab gyengéit ezzel jelentős részben orvosolni lehet, nem lenne érdemes ilyen fedőmatracokat is kialakítani? Vagy van ennek valami technikai akadálya?

És végül még egyszer az ár-kérdés: mivel a honlapon továbbra sem látok ilyen (60 kg/m3) fedőmatracot, megírná a várható árat?
Üdv: Gazpityu

(#433) gazpityu
2013-04-17 09:56:53

Kedves László,

köszönöm - szombaton kipróbálom. Nálunk egyébként teljesen jó, ép matracra kerülne, kizárólag a keménységével van bajunk. (Talán kezdünk megöregedni ;o)
Ha csak a vágott / formahabosított gyártás alapján van különbség a memory habok között, és a keménységet pl. a sűrűség nem vagy alig befolyásolja, akkor mi értelme a nagyobb sűrűségű (60 kg/m3) alapanyag választásának?

A memóriahabos réteget is tartalmazó kombinált matracaiknál láttam, hogy a memóriahab fő hátrányát jelentő rosszabb légáteresztést és bemelegedést a memóriaréteg mikroperforálásával (és az alapmatrac légvezető csatornáival) elég jól sikerült kiküszöbölniük. Ez a mikroperforálás a fedőmatracoknál még nem jött divatba? Ha egyszer a memóriahab gyengéit ezzel jelentős részben orvosolni lehet, nem lenne érdemes ilyen fedőmatracokat is kialakítani? Vagy van ennek valami technikai akadálya?

És végül még egyszer az ár-kérdés: mivel a honlapon továbbra sem látok ilyen (60 kg/m3) fedőmatracot, megírná a várható árat?
Üdv: Gazpityu

(#432) MatracGuru
2013-04-17 05:02:31

Kedves Gazpityu,

-a termék már az üzletben van, kipróbálható, kollégáknak jeleztem, hogy Ön érkezni fog kipróbálni a fedőmatracot

-két üzletünket (Hegedűs Gyula és Bulcsú utca) összevontuk egy nagy üzletbe a Dózsa György úton (Lehel utca sarok)

-szerintem keménységben nem lesz jelentős különbség a termékek között

-120*200cm méret is rendelhető és ca. 2 hét az átfutása az egyedi méretnek

-egészen őszintén nem tudom, hogy meddig él egy fedőmatrac. Általában nem a funkciónak megfelelően használják, tehát nem egy ép matracon használják komfortfokozásra, hanem egy régi kigödrösödött matracot szeretnének megmenteni. Minél rosszabb az alsó tartó matrac, annál rövidebb lesz szerintem az élettartam.

Egyébként nem tudok fedőmatrac esetében a memory habra vonatkozó garanciális panaszról.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: gazpityu (#427)
(#431) arpipapa
2013-04-16 22:16:37

Tisztelt Pálinkás László úr!

Köszönöm a segítségét, a kollégája megkeresett telefonon és holnapra ígérte a szállítást.

Köszönettel: Hart Árpád

(#430) gazpityu
2013-04-16 22:03:22

Tisztelt Pálinkás Úr!
A szombati napomat a válasza függvényében kéne szerveznem - ezért nagyon várom a második hozzászólásomban feltett kérdéseimre a válaszait...

(#429) MatracGuru
2013-04-16 15:18:05

Tisztelt Hart úr!

Legjobb tudomásom szerint a matrac ma-holnap rendelkezésre áll és Fülöp Viktor kollégánk bonyolítja a termék cseréjét.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: arpipapa (#428)
(#428) arpipapa
2013-04-16 11:13:25

Tisztelt Pálinkás László úr!

Köszönöm a válaszát. Reménykedek a mielőbbi megoldásban!
Köszönettel: Hart Árpád

(#427) gazpityu
2013-04-16 09:34:05

Kedves László!
Köszönöm a gyors választ!
- Ez a vágott technológiájú, 60 kg/m3-es anyagú fedőmatrac szombatra már lesz a boltjaikban?
- Melyikben keressem? A Dózsa György útiban?
- ez keményebb is, mint a hivatkozásban jelzett habok?
- Ebből is lehet rendelni 120x200-as méretet? Kb. mennyi idő alatt készül el?
- huzattal együtt az ára kb. mennyi lesz? (a honlapon nem látok hasonlót...)
- élettartamra kb. milyen ez az anyag? ("garancia" - olvastam az információit a papíron lévő garanciákról, tehát inkább az Ön szerinti élettartamot kérdezem...)

Részemről nem vagyok vallásos emlékezőhab-hívő; ha tud mást ajánlani helyette (vagy a kollégái a boltban), szerintem meggyőzhető leszek.

(#426) MatracGuru
2013-04-16 05:43:02

Kedves Gazpityu,

mennék szépen sorba:

-bizonyára Ön is tudja, hogy a Schauermann-szindróma hatékonyan nem kezelhető, keményen fektetéssel, feszítéssel sem javul az állapot. Tapasztalatok szerint a pozícióban tartás a legmegfelelőbb az éjszakai regenerálódásra.

-az emlékezőhaboknak azért vannak kellemetlenebb tulajdonságai is: gyenge légáteresztés, felmelegedésre való hajlam. Különösen érvényes ez azokra a hagyományos alapanyagból készült memoryfoam termékekre, amik formahabosítással készülnek (másik lehetőség egy nagy tömbből vágni a megfelelő vastagságot és méretet), tekintettel, hogy az alumínium ötvözet forma "ragad", így mielőtt a híg alapanyag belekerül egy szilikonbázisú leválasztószerrel permetezik be, ami egy kéregként "belesül" a fedőmatrac, párna felületébe és elzárja az amúgy sem bőséges légáteresztés.

-a héten érkezik hozzánk 60kg/m3 alapanyagból fedőmatrac, vágott technológiával -talán érdemes kipróbálni

-a keményebb komfortot adó emlékezőhabok egy kicsit csalókák, egy-két (méregdrága) kivételtől eltekintve gyorsan felpuhulnak, elveszítik eredeti feszességüket.

-120*200cm méret jellemzően sehol nincs készleten (nem standard méret), így én azonnali vásárlással nem számolnék, hacsak valami "beragadt" készletet, lemondott terméket nem talál az ember.

Szerencsés választást!

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

Előzmény: gazpityu (#425)
(#425) gazpityu
2013-04-16 02:39:31

Üdv! Egy 120x200-as kókusz/latex matracunk van, már vagy 10 éves. Alatta a régi Demko-Feder féle kettős lécsor, habrugókkal.
Nyilván öregedtünk is ;o) meg híztunk is. Lényeg, hogy már mindketten keménynek érezzük. A gyerekeknek vettünk korábban 4 cm-es 50 kg/m3-es memóriahabos feltétet: http://www.matracpontok.hu/fedomatrac/62-top-memory-slim-fedomatrac
Valami kínai csoda, de ők szeretik. Mi is kipróbáltuk, de vegyes érzéseink voltak vele: a feleségem élvezte, hogy újra tud hason aludni, nekem viszont fájt tőle a hátam (van három ék alakú csigolyám, és elég sokat ülök gép előtt...).

A lényeg: jobb alátámasztást, de egyben mégis puhább fekvést szeretnék elérni valami fedőmatraccal. Most úgy gondolom, hogy valami keményebb memóriahab lenne a legjobb. Van olyan memóriahabos fedőmatrac, ami keményebb, de megfizethető (kb. 30-40.000 Ft a 120x200-as méretben)?

Ezt http://matracasz.hu/4cm-memory-fedoreteg-p-176.html ismeri? Állítólag magyar, és 60 kg/m3...

Önöknél a Relaxx Topper4-et láttam csak, de az tojástartós, és az indexen azt olvastam, hogy meg is szűnik...
Szombaton leszünk Pesten, a Dózsa György út is nyitva van 10-14-ig?
Üdv: gazpityu

(#424) MatracGuru
2013-04-15 20:20:49

Tisztelt Hart úr!

Intézkedem a mielőbbi gyors megoldásban, én azért azt feltételezem, hogy nyomós ok lehet a késedelem hátterében, mindenesetre a tájékoztatás az ügy aktuális állapotáról azért illett volna a részünkről, akkor is, ha esetleg a csere termék még nem érkezett meg hozzánk.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: arpipapa (#423)
(#423) arpipapa
2013-04-15 10:13:00

Tisztelt Pálinkás úr!

Mivel a folyó hó 03-án váltott bejegyzésünk után sem történt semmi, a matrac cserém ügyében amelyre 2013.02.14-óta várok, igénybe venném segítségét. Ahogyan Ön fogalmazott "az ügy előre mozdítása érdekében".

Kérem Önt hogy szíveskedjék segíteni a mielőbbi csere ügyében.

Tisztelettel: Hart Árpád

u.i. : az eset és az én részletes adataim az info@biohome.hu e-mail címen megtalálhatóak, a 2013.04.03. levelezések között.

(#420) MatracGuru
2013-04-10 04:02:30

Kedves Péter,

remélem, hogy megoldódnak a problémák.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Péter (#419)
(#419) Péter
2013-04-10 02:59:00

Tisztelt Pálinkás úr!

Nagyon köszönöm a segítséget! Kicserélem az ágyrácsokat az ön által javasolt típusra, remélem ezzel megszűnik a hátfájás is, és hosszabbodik a matrac élettartama is!

Üdvözlettel: Hajnal Péter

(#418) MatracGuru
2013-04-06 10:31:17

Tisztelt Hajnal úr,

ez jó hír. Viszont ez az ágyrács két módon is tönkre fogja tenni a matracot:

1., a farugók feladata, hogy íves (felfelé) alakjuk terhelésre kiegyenesedik és utána rugalmasan visszaáll eredeti, íves alakjára. Amennyiben ez a folyamat egyenesről indul, úgy terhelésnél negatívba megy át és "viszi magával" a matracmagot is.

2., a latex egy rugalmas, formakövető anyag. Ha azt várjuk el tőle, hogy formánkat lekövesse a lehető legpontosabban FENT, akkor ezt léent is meg fogja szegény csinálni, csak ott az ágyrácsot követi le. A túl nagy távolságok a lécek között azt eredményezik, hogy a matrac a léceken felfekszik, a lécek között pedig belóg a lécek közé. A legnagyobb trauma ott éri majd a matracmagot, ahol a léc szélessége véget ér (a léc két szélén) itt egy rendellenes nyíró erő hat majd a matracmagra, ami gyors minőségromlást eredményezhet.

Én 26-28 keresztléces ágyrácsra cserélném, ez olyan 14-15e Forint/darab ár körül mozog.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Péter (#417)
(#417) Péter
2013-04-05 14:59:22

Tisztelt Pálinkás úr!

Megküzdöttünk a latex matraccal! Az állapotát abszolút kifogástalannak mondanám, semmilyen gyanús tünetet nem produkál, egyenletesen ruganyos, feszes. Még a huzaton jelzett benyomódás (néhány hét használat után a test kontúrján enyhe bemélyedés tapasztalható, stb.) sem jelentkezik. Ahogyan írtam, két vége felől kb. 2/7-2/7-edes sávban különböző a lyukak mérete, sűrűsége illetve elhelyezkedése a kézépső 3/7-hez képest, ez keményebb illetve puhább felületet eredményez, de ezek is teljesen egyenletesnek mutatkoznak. Ellenben szembetűnik, hogy a 17 tagú ágyrács bizonyos tagjai éppen fenék-derék tájékon szinte ki vannak egyenesedve, elvesztették rugalmasságukat...

Mit javasol?

Üdvözlettel: Hajnal Péter

(#416) zsilu58
2013-04-05 10:59:05

Tisztelt Cím! Érdeklődöm, hogy ék alakú szivacsot tudnak-e vágni. Közepes keménységben. Hossza 100 cm, szélessége 70 cm, magassága 30 cm. Reflux párna helyettesítésére szolgálna.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Zsiros Jánosné

(#415) MatracGuru
2013-04-05 07:03:52

Kedves Mz/X,

alapvetően az összes rugós matrac, illetve a 18cm-nél magasabb vagy keményhab matracok mehetnek deszka bordára, ágybordára. Innentől egy elég széles tárház áll rendelkezésre, tényleg csak a gyártó által megadott súlyhatárt kell figyelni. Biztosan szóba jöhetnek a következő matracok:

Signum Hard, Hilding ööszes (Family családot kivéve), Billerbeck Bahama Nova, Best Dream összes matraca....

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: mz/x (#413)
(#414) MatracGuru
2013-04-05 06:52:54

Kedves Szaki,

egy dolog segíthet:

-ha van egy nem emlékezőhab matracom (Signum), de elkap a vágy valamikor, hogy szeretném azt a komfortot, akkor vehetek rá egy memory fedőmatracot, hogy a matrac emlékezőhab komfortot adjon. Ezt majd különböző vastagságokban lehetem: 2-4-6-8cm

-ha van egy eleve emlékezőhab matracom és nem tetszik a memory élmény, felmelegszik, beizzadok, süppedékeny, kicsit nehezebb a mozgás, stb miatt -akkor sajna nincs mit tenni...

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: szaki (#412)
(#413) mz/x
2013-04-04 22:33:45

Tisztelt matracGuru!

Tanácsát szeretném kérni matracvásárláshoz az alábbi paraméterek figyelembevételével.

CSAK és kizárólag DESZKA bordázáson!
Méret: 100x200 cm
Magasság: 20-22 cm
Komfort: félkemény vagy kemény
Súlykorlát: 100-110 kg
Anyagösszetétel: nem kizárt egy típus sem

Szeretném segítségével leszűkíteni a lehetőségeket és személyesen érzet alapján vásárolni.

Köszönettel.

(#412) szaki
2013-04-04 22:26:46

Tisztelt Pálinkás Úr!

Köszönöm a választ.
Én is éreztem, hogy teljesen más a két matrac, ennek ellenére mindkettő kényelmes. Igazából azt nem tudom, hogy hosszú távon melyik jobb választás?
Melyiket nem fogom megbánni? Motoszkál a fejemben, hogy megveszem az egyiket és lehet, hogy a másik jobb lenne? Nem igazán tudom, hogy mi alapján döntsek hiszen mindkettő kényelmes rövid próba után.
Tudna adni valami támpontot?

Köszönettel:
Szakál Attila

(#411) MatracGuru
2013-04-04 18:02:01

Tisztelt Szakál úr,

alapvetően két különböző jellegű, kialakítású, komfortú és tudású matracról van szó. Amíg a Signum:

-kétoldalas matrac
-hétzónás matrac
-hideghab matrac
-anatómiai kialakítás
-mosható huzat

Addig a Memory Duet:

-memoryfoam matrac
-zóna nélküli
-erginómiai kialakítás nélkül
-fix huzat

Érdemes próbálgatni, mert a két matrac karakterében nagyon eltér egymástól.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: szaki (#410)
(#410) szaki
2013-04-04 13:05:52

Tisztelt Pálinkás Úr!

Véleményét szeretném kérni matrac választással kapcsolatban.
Kettő matrac között vacillálok:
- RelaXx® Signum Dual Medium
- olasz Best Dream Memory 15+5cm
A Relaxx-ot most próbáljuk és nagyon jónak tűnik egy alvás után.
A másikat csak üzletben volt lehetőség kipróbálni, az alapján az is tetszik. A páromnak gerinc sérve van, nekem most van kialakulóban. Általában háton illetve oldalt fekszünk.
Köszönöm megtisztelő véleményét.

Üdvözlettel:
Szakál Attila

(#409) MatracGuru
2013-04-03 19:10:31

Kedves Hajnal úr,

én a matrac szerkezeti épségével kezdeném. Mielőtt az ágyrácson változtatnánk, érdemes a matracot ellenőrizni. Amennyiben rossz és cserére szorul, úgy nem biztos, hogy érdemes csillivilli ágyrácsot venni, mert lehet, hogy olyan matracra esik a választás, amihez elég a deszka bordázat:

-rugós matracok
-zsákrugós matracok
-keményhab matracok
-20cm-nél vastagabb matracok

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Péter (#408)
(#408) Péter
2013-04-03 18:45:39

Tisztelt Pálinkás úr!

Válasza alapján úgy látom, nem felülről, hanem éppen alulról érdemes megpróbálni javítani a helyzeten. Egy sokléces, keménységállítási lehetőséggel ellátott ágyrács segíthet eltalálni a test számára legmegfelelőbb alátámasztást, ha a matrac eddig megúszta (mielőbb letesztelem) károsodás nélkül? Úgy tűnik, hogy a memoryfoam más célt szolgál, esetünkben nincs értelme ezen gondolkodni. Ha nincs szerencsénk, és a matrac megsínylette a 17 lécet, az azt jelenti, hogy selejtezhető?

Ön mit javasol?

Köszönettel: Hajnal Péter

(#406) arpipapa
2013-04-03 13:50:34

Tisztelt Pálinkás úr!

Köszönöm gyors válaszát.

Közben sikerült az egyik kollégájával beszélnem, újból elküldtem az eredeti levelemet az új e-mail címre. Remélem, hamarosan megoldódik a probléma, ígéretet kaptam az ügy mielőbbi rendezésére.

Köszönöm, felajánlott segítségét - élek is vele, de remélem nem kell sort keríteni rá, mert megoldódik a helyzet.

Köszönettel: arpipapa

(#405) MatracGuru
2013-04-03 13:31:55

Kedves arpipapa,

mindenek előtt sajnálom, ha kellemetlenség érte. Az elmúlt időszakban két kisebb üzletünket egy nagy alapterületű üzletben egyesítettük, ez okozott ugyan némi galibát, de jelentősebb elmaradások, keveredések nem voltak.

A matracGuru központi elérhetőségei nem változtak, tehát a következő elérhetőségek bármelyikén el tudja érni kollégáimat:

info@matracguru.hu
info@biohome.hu
20/911 60 51
(1) 785 71 39

Tekintettel, hogy nevét nem adta meg, így nem tudok segíteni Önnek az ügy előre mozdítása érdekében, kérném, hogy vegye fel üzletünkkel ismét a kapcsolatot és biztosíthatom, hogy kollégáim mindent megtesznek a mihamarabbi csere érdekében.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: arpipapa (#403)

Matrac fórum betekintő ablak

2024-02-03 12:22:35

Kedves Cofi76, ha minden igaz, akkor itt a megoldás: https://alvaskultura.blogspot.com/2013/0...

Matrac fórum és online tanácsadás

Bejegyzések száma: 3646