Paplanok

R E G I S Z T R Á C I Ó  N É L K Ü L ! A MatracGuru matrac fórum célja egy részt, hogy az elmúlt 10 év tapasztalatával, hozzáértésével segítsünk Önnek eligazodni kis hazánk matrac-kínálatában. A fórum másik fontos feladata a tanácsadás, hogy minden érdeklődő a lehető leggyorsabban jusson minőségi válaszokhoz, azonnal használható szakértő szakmai tanácsokhoz. A MatracGuru matrac fórum mindenki számára elérhető és nyilvános, így a matrac és ágykeret területen szerzett felhasználói tapasztalatok közvetlenül is megoszthatók egymással a fórumot használók között. Mennyibe kerül egy jobb minőségű matrac? Melyik irány a helyes és az egészséges a matrac alapanyagok között? Mi az az egyedi méret és miért nem erőltetjük a kókusz matracokat? Kérdezzen nyugodtan bármit a matracoról!

 

A MatracGuru részéről a fórumban felmerülő kérdéseikre Pálinkás László matrac szakértő fog válaszolni Önöknek - reméljük hasznosan. Amennyiben Ön nem szeret fórum oldalakra írogatni, de mégis használható információra vágyik, úgy azt a tanácsok menüpontban található cikkek vagy az Alváskultúra blog vásárlási tanácsai között minden bizonnyal megtalálja majd. És még egyszer: köszönet minden MatracGuru Facebook  LIKE-ért!

» új hozzászólás írása «
Rendezettség:  


(#371) MatracGuru
2013-02-22 21:30:43

Kedves Tamás,

a kipróbálásra hazavihető matracok mérete 90*200cm, ehhez a méretre készültek a hordtáskák is.

Sajnos ettől eltérő méretű matracot nem áll módunkban kipróbálásra adni.

Kérem szíves megértését.

Üdvözlettel:

Kedves Gmka,

elnézést a késedelmes válaszért, külföldön voltam.

HOgy egy egybe vagy két külön matrac legyen, szerintem ebben az esetben inkább a hozott komfortérzet fogja meghatározni. Magyarul, ha Önnek kényelmes volt eddig az a matrac, ami a párját eddig megtartotta és nem ment hamar tönkre, akkor lehet, hogy érdemes egy matracban gondolkodni.

Minden esetre érdemes figyelni a matracok súlykorlátozását, nehogy probléma esetén ne lehessen a garanciát érvényesíteni. Feszesebb matracokat ebben a kategóriában kínál a Best Dream is, továbbá a Hilding zsákrugós matracai is lehetnek megoldások (IndiviDuality Pocket vagy Multipocket) Továbbá a még feszesebb komfortra tekintettel a Billerbeck Bahama Nova matrac lehet még egy szerencsés választás.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Tamás (#368)
(#370) MatracGuru
2013-02-22 21:28:11

Kedves Gmka,

elnézést a késedelmes válaszért, külföldön voltam.

HOgy egy egybe vagy két külön matrac legyen, szerintem ebben az esetben inkább a hozott komfortérzet fogja meghatározni. Magyarul, ha Önnek kényelmes volt eddig az a matrac, ami a párját eddig megtartotta és nem ment hamar tönkre, akkor lehet, hogy érdemes egy matracban gondolkodni.

Minden esetre érdemes figyelni a matracok súlykorlátozását, nehogy probléma esetén ne lehessen a garanciát érvényesíteni. Feszesebb matracokat ebben a kategóriában kínál a Best Dream is, továbbá a Hilding zsákrugós matracai is lehetnek megoldások (IndiviDuality Pocket vagy Multipocket) Továbbá a még feszesebb komfortra tekintettel a Billerbeck Bahama Nova matrac lehet még egy szerencsés választás.

Üdvözlettel:

pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Gmka (#367)
(#369) József
2013-02-21 20:22:28

Tisztelt Pálinkás László!

Először is azzal szeretném kezdeni, hogy közel fél évvel ezelőtt vettünk önöknél egy Dunlopillo Aerial Pur 1500 -as matracot. Azóta megszűnt a derékfájásom, és a matrac sokkal jobban teljesít mint az vártam volna tőle. Meg kell mondanom kitűnő választás volt!

Egy kérdésem is lenne a matraccal kapcsolatban. Vettünk egy hideg párásító készüléket. Amit sajnos a hely szűke miatt az ágy végébe tudtunk tenni( az-az egy pár centire a matractól ). A kérdésem az lenne, hogy okoz-e ez valamiféle problémát a matracnak? Illetve lesz-e tőle valami baja?

Válaszát előre is köszönöm,

Tisztelettel
József

(#368) Tamás
2013-02-21 16:40:20

Kedves László!

Szeretnénk hazavinni és kipróbálásra matracot önöktől, ahogy olvastam erre lehetőség van egy hordtáskában.
Kérdéseim a következők:
- 160x200 matracot szeretnénk, személyautóba befér-e (össze lehet-e hajtani a matracot)?
- a próbáért mennyi kauciót kell fizetni?

(#367) Gmka
2013-02-21 10:53:23

Üdvözlöm.
Férjem 130kg-172cm, én 100kg-165cm vagyok és szeretném kérdezni milyen matracot ajánlana nekünk? Úgy gondoltuk memóriás talán nem lenne jó, szeretjük a kemény, de nem a túl kemény matracot.Sajnos kipróbálni nem tudjuk a matracait mert vidékiek vagyunk, így a tanácsára támaszkodva kell döntenünk így különösen érdekel véleménye hogy ön a nagy súly miatt melyiket javasolná! 180×200-as méretű vagy 2×90-es re gondoltunk.Ön szerint kettőt érdemes venni mert úgy strapabíróbb praktikusabb vagy 1 nagyot?
Köszönjük előre is válaszát!

(#366) MatracGuru
2013-02-19 05:35:40

Kedves Erika,

több dolog is a rugós matrac mellett szól:

-precízebb formakövetés a zónáknak köszönhetően
-hosszabb élettartam, lassabb avulás
-lényegesen jobb légáteresztő képesség, jobb szellőzés
-nincs felmelegedés, befülledés, izzadás
-memory fedőmatrac opcióval később alakítható a komfort

Szerencsés választást kívánok:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Erika (#365)
(#365) Erika
2013-02-18 21:34:24

Kedves László!

Jó látni, hogy van még olyan cég, aki nem hülyíti a vásárlóközönségét, köszönet ezért. :) Ma jártam az egyik üzletükben, nézelődtem matrac után. Önnek mi a véleménye erről a két matracról?
-Hilding Family Anatomy Comfort
-RelaXx Memory Classic 12+4

Rólam annyit, hogy 64 kg, 175 cm és 26 éves vagyok a következő problémákkal: gerincferdülés - > sűrű hát, derék és nyaki fájdalom. Ez természetesen a mostani borzasztó kanapénak is köszönhető, amin már kb. 2 éve alszom. Ezt a két fajta matracot ajánlották az elmondottak alapján a kollégái (cirka 60-70ezer Ft-ot tudok erre szánni, 140x200-as matracra gondoltam).
Szívem szerint a rugós felé hajlanék, azt mondták a hátfájásra jó a zónásítás, de ezzel kapcsolatban szeretnék Öntől tanácsot/megerősítést kérni, hogy hátfájósoknak mit ajánlanának még esetleg.

Köszönöm szépen!

(#364) MatracGuru
2013-02-12 17:58:13

Kedves Edit,

köszönjük a bizalmat. A "tojástartó" formavágással a fedőmatracok esetében szakítottunk, így a jövőben megrendelendő RelaXx topper, fedőmatrac 4 és 6cm vastagságban is síkvágással készül.

Érdemes azonban megjegyezni, hogy a 6cm vastagság már meglehetősen süppedékeny, könnyeben érezhető a gipszágy effektus. Érdemes kipróbálni egy hasonló keménységű matracon, hogy a 4cm-es fedőmatrac nem oldja-e meg a problémájukat.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Edit (#363)
(#363) Edit
2013-02-12 13:29:44

Kedves László!

Olvasva az indexen és a honlapjukon írt segítő hozzászólásait szeretném tanácsát kérni.Ágyunkban egy aránylag kemény(nem tudom milyen fantázianevű) cardo matrac van. Próbálkoztunk már többféle módon "puhítani", de nem igazán értük el a kívánt komfortot. Arra gondoltam, hogy a megfelelő választás egy 6 cm vastagságú memory foam fedőmatrac lenne. Ennek a kiválasztásban kérném a segítségét - szeretnék egy hosszú távon is megbízható matracot választani-. Az Önök honlapján 1 db ilyen matracot találtam, ami azonban tojástartó formában van kiképezve amiről ha jól emlékszem Ön is azt írta, hogy anyagtakarékossági szempontból szokták a gyártók alkalmazni. Kérem szíves javaslatát a megfelelő fedőmatrac kiválasztásához. Előre is megköszönve válaszát!
üdvözlettel!
Edit

(#362) MatracGuru
2013-02-12 10:46:48

Kedves Nóra,

a termékek már egy ideje kaphatók: Junior Vital és Junior Vital Premium néven szerepelnek az oldalunkon:

http://www.matracguru.hu/gyorskereses/junior

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Nóra (#361)
(#361) Nóra
2013-02-11 23:32:49

Kedves László!
Tavaly augusztus óta eltelt már egy kis idő. Junior matrac még nem készült el? Nekünk pont ez kellene...
Köszönöm.
Üdv.:
Nóra

(#360) Nóra
2013-02-11 23:31:55

Kedves László!
Tavaly augusztus óta eltelt már egy kis idő. Junior matrac még nem készült el? Nekünk pont ez kellene...
Köszönöm.
Üdv.:
Nóra

(#359) tomika
2013-02-11 20:34:56

Kedves László.

köszönöm a válaszát,igyekszek jól dönteni.

(#358) MatracGuru
2013-02-10 17:47:53

Kedves Tomika,

a SenZone Memory matracokkal nagyobb testsúly esetén sem volt még probléma, rugalmas 28 keresztléces ágyráccsak pedig biztosan egy hosszú távú és jó megoldást kapunk.

A Dunlopillo Aerial Senso Premium matrac és Euroflex KF ágyrács szett továbbra is él, nekem működött a link is és semmilyen hibaüzenet nem jelent meg:

http://www.matracguru.hu/termek/aerial_senso_premiumeuroflex_kf_akcios_szett

Szerencsés választást kívánok:-)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: tomika (#357)
(#357) tomika
2013-02-10 16:24:12

Kedves László!

korábban már érdeklődtem a RelaXx SenZone Memory HARD matrac után . a súlyom 110 kg és 180cm magas vagyok.a kérdésem a következő.van -e súly korlát ezeknél a memory matracoknál?
ez az ajánlatuk él még? Aerial Senso Premium+Euroflex KF akciós .mert az oldalukon a részletekre kattintva Error jelenik meg

(#356) MatracGuru
2013-02-07 04:48:22

Kedves Mortal,

természetesen földig érő beépített ágyneműtartós bükk ágyak is vannak, natúr lakkozott és pácolt fenyőágyak, jellemzően 90*200cm méretű kiállítási matracok (20-25db)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Mortal (#355)
(#355) Mortal
2013-02-06 19:35:59

Bocsi ha értetlennek tűnök. Ágyneműtartós ágyak is vannak keményfából?

(#354) MatracGuru
2013-02-06 16:58:57

Kedves Mortal,

a Bulcsú utcai üzletünkből folyamatosan fogyogat a készlet. Ott ki vannak állítva ezek az elvihető ágyak, meglehet nézni őket, ki lehet próbálni. Ugyanez van a matracokkal -szintén azonnal elvihetők!

Üdvözlettel:

pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Mortal (#353)
(#353) Mortal
2013-02-06 06:24:18

Köszönöm az információt. Akkor most melyik üzletükbe érdemes menni ágyakat nézni?

(#352) MatracGuru
2013-02-05 10:17:22

Kedves Mortal,

a kiárusításban többnyire bükk ágyak szerepelnek. Egységesítjük erőinket és a volt Hegedűs Gyula utcai üzletet, a Pesti úti és a még nyitva lévő Bulcsú utcai üzletet vonjuk össze az új 300m-es Dózsa György úti üzletbe. Így rengeteg kiállítási ágykeret és matrac vr gazdára még...

Szerencsés választást!

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Mortal (#351)
(#351) Mortal
2013-02-05 05:24:33

Tisztelt Matracguru!

Kiállítási ágyakat hirdetnek a honlapjukon sokkal olcsóbban. Van ezekből még? Főleg a bükk ágyak érdekelnének.

(#350) MatracGuru
2013-02-01 06:07:37

Kedves Tomika,

a SenZone Memory matracok magasságuknál fogva már alkalmasak arra, hogy fix deszka bordázaton legyenek, azonban egy farugós ágyrács alatta -testsúly függően- akár jelentős mértékben is megnövelheti a matrac élettartamát.

Erről egy kicsit bővebb információ itt található:

http://www.matracguru.hu/tanacsok/milyen_agyracsot

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: tomika (#349)
(#349) tomika
2013-01-31 19:51:11

Kedves László!

köszönöm a gyors válaszát.
A SenZone Memory hard matrachoz ajánlott-e a rugalmas ágy rács? az én ágy keretemben,csak fix rács található.

sajnos vidéken( Veszprém megye) nincs bemutató termük,ezért a próba elmarad,de a leírások alapján a fent említett típus lenne a megfelelő.

(#348) MatracGuru
2013-01-31 05:01:05

Kedves Tomika,

nehéz matracokat technikai adatok alapján összehasonlítani. Kétségtelen, hogy az említett termék magasabb fajsúlyú anyagokkal dolgozik, de:

-normál memory alapanyagoknál a tömegsűrűség emelése a légáteresztés rovására megy
-a légáteresztés romlása (alapvetően a leggyengébben légáteresztő matracipari alapanyag a memory)majd a gyorsabb és intenzívebb felmelegedést okozhatja

A SenZone Memory matracok -bizonyára a leírásban is olvasta- egy sor olyan problémát oldanak meg, amit a hagyományos szendvicsszerkezetű emlékezőhab termékek nem tudnak:

-ergonómiai zónák
-különböző vállszélességre
-elkerülve a "gipszágy" effektus (túl vastag memory réteg)
-hűtés, átszellőzés, a levegő ventillációja
-kétféle keménység akár egy matracon belül
-elfogadható fogyasztói ár

Természetesen az egész majd a próbák során dől el, nagyon fontos, hogy Ön melyik matracban érzi maradéktalanul jól magát...

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: tomika (#347)
(#347) tomika
2013-01-30 19:07:03

Kedves László!
matrac vásárlás elött állok, és 3 matracot néztem ki.ebből kettőt önök forgalmaznak ,RelaXx SenZone Memory HARd ,http://www.matracguru.hu/termek/aerial_senso_premium_matrac.
ezekről viszonylag sok infót olvashattam, viszont a harmadik matracról szeretnék többet tudni ( http://www.matracok-gumotex.hu/zbozi/matracok/hr-hab-hideg-hab-matracok-O3/matrac-olympia-Z135.html ) segítségét előre is köszönöm.

(#346) MatracGuru
2013-01-30 17:15:54

Egy kis kiegészítés:

-a matracvédő átlagos vastagság mellett nem befolyásolja ezt a matracot, de valóban minél vastagabb a réteg annál inkább késlelteti a hőátadást a memory réteg felé, így annak fellágyulási idejét késleltetheti. A Dunlopillo termékei azonban általában már eleve sokkal lágyabbak, mint a piac legtöbb terméke.

A mosható matracvédő szinte mindegyike tartalmaz poliészter töltetet. Ennek minősége azonban változó, a poliészternek több száz fajtája van.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Andrea (#344)
(#345) MatracGuru
2013-01-30 17:12:10

Kedves Andrea,

sajnos a terméket részleteiben nem ismerem, ez egy új termék, amit a Dunlopillo innovációnak nevez. Gyakorlatilag az Aerial hab van tizenvalahány éve "fejlesztve".

A mai napi forgalmazunk olyan terméket, ami egy 10 éves Dunlopillo modell, és megelőzi az összes utána jövő "fejlesztést.

A teljesség igénye nélkül:

Aerial HT13
Aerial Classic
Aerial Basic
Anima Basiv
Aerial Pur
Aerial Air
Aerial Top Air
Aerial HD

...és még nem kezdtem bele az Aerial Sesno termékek folyamatába.

Az Aerial HD matrac -bár a terméket nem ismerem- összetétele alapján egy feltűnően olcsó matrac (már a Dunlopillo Aerial Senso termékeken belül) Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a matrac gyengébb, rosszabb tulajdonságokkal rendelkezik... Nem tudom, hogy miért csak egy üzlet foglalkozik ezzel a termékkel.

A hőérzet azonban sajnos egy szubjektív dolog és mint ilyen nem garanciális esemény. Az emlékezőhabok alapvetően hajlamosak a felmelegedésre, ezt a Dunlopillo Aerial Senso termékcsaládja elvileg a régi termékekben megoldotta -nem volt ilyen jellegű panasz.

Érdemes lenne esetleg kipróbálni egy Senso Classic vagy Senso Premium matracot, hogy hasonlóan viselkedik-e.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Andrea (#344)
(#344) Andrea
2013-01-30 15:15:28

Kedves László!
Pár napja vásároltunk egy Dunlopillo Aerial HD matracot. Már az első használat után örömmel tapasztaltam, hogy a hát- és derékfájásom megszűnt, tehát szerkezetileg valóban egy jó matracot választottam. Viszont olyan brutálisan meleg, hogy nem biztosított rajta a nyugodt pihenés. Ez vajon a huzat poliester/viscose/poliamid összetételének köszönhető? Egy kollégája már javasolta a 90 napos cseregarancia igénybevételét, de attól tartok, ez ezen a problémán nem változtat, mivel tudomásom szerint valamennyi Dunlopillo Aerial matrac azonos maggal és huzattal készül. Lenne valamilyen javaslata? Én pamut matracvédőre gondoltam, de nem tudom, hogy ez jó ötlet-e. S úgy vettem észre, hogy még a 100%-os pamut matracvédők belsejében is valami poliműanyag található. A boltban, ahol vásároltam, azt állították, hogy a pamut matracvédő vastagsága miatt nem érzem majd a matrac jótékony hatását. Szóval itt állok tanácstalanul, mert ha most olyan ez a matrac, mint egy kazán, mi lesz nyáron?
Bízom benne, hogy van segítő ötlete.
Köszönöm szépen.
Üdvözlettel
Andrea

(#343) MatracGuru
2013-01-27 18:01:43

Kedves Edina,

a RelaXx termékek nem számolhatók el egészségpénztárra. Fontos megjegyezni, hogy egyre kevesebb termék számolható el, mivel a régi ORKI engedélyek többnyire lejártak, az új EMKI engedélyt meg eddig nem kapta meg senki tudtommal...

Az akciós árakat igyekszünk tartani, ameddig csak lehet. Hogy egy matrac majd kényelmes lesz-e vagy sem, ezt látatlanban megjósolni kicsit felelőtlen lenne. Ez viszont az összes matracra igaz.

Legrosszabb esetben -a szállítási költségek vállalásával- bontatlan csomagolással visszaveszünk terméket. Ez alól kivétel, ha egészségpénztári elszámolású a termék.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Edina (#342)
(#342) Edina
2013-01-26 22:08:37

Kedves László!
Arról szeretnék érdeklődni, hogy a Relaxx Signum Dual Hard matrac egészségpénztárra megvásárolható-e. Férjem 80 kg, én 50 kg vagyok és kemény matracon szeretünk aludni.Ez a matrac megfelelő lenne a számunkra? Sajnos kipróbálni nincs lehetőségünk,mert nagyon messze lakunk Budapesttől.
Az akciós árak meddig lesznek érvényesek?
Válaszát előre is köszönöm.
Edina


Matrac fórum betekintő ablak

2024-02-03 12:22:35

Kedves Cofi76, ha minden igaz, akkor itt a megoldás: https://alvaskultura.blogspot.com/2013/0...

Matrac fórum és online tanácsadás

Bejegyzések száma: 3646