Paplanok

R E G I S Z T R Á C I Ó  N É L K Ü L ! A MatracGuru matrac fórum célja egy részt, hogy az elmúlt 10 év tapasztalatával, hozzáértésével segítsünk Önnek eligazodni kis hazánk matrac-kínálatában. A fórum másik fontos feladata a tanácsadás, hogy minden érdeklődő a lehető leggyorsabban jusson minőségi válaszokhoz, azonnal használható szakértő szakmai tanácsokhoz. A MatracGuru matrac fórum mindenki számára elérhető és nyilvános, így a matrac és ágykeret területen szerzett felhasználói tapasztalatok közvetlenül is megoszthatók egymással a fórumot használók között. Mennyibe kerül egy jobb minőségű matrac? Melyik irány a helyes és az egészséges a matrac alapanyagok között? Mi az az egyedi méret és miért nem erőltetjük a kókusz matracokat? Kérdezzen nyugodtan bármit a matracoról!

 

A MatracGuru részéről a fórumban felmerülő kérdéseikre Pálinkás László matrac szakértő fog válaszolni Önöknek - reméljük hasznosan. Amennyiben Ön nem szeret fórum oldalakra írogatni, de mégis használható információra vágyik, úgy azt a tanácsok menüpontban található cikkek vagy az Alváskultúra blog vásárlási tanácsai között minden bizonnyal megtalálja majd. És még egyszer: köszönet minden MatracGuru Facebook  LIKE-ért!

» új hozzászólás írása «
Rendezettség:  


(#309) Albert
2012-12-31 09:36:22

Tisztelt Pálinkás Úr!
A fórumban olvastam, hogy az Airflex matracok gyártója megszűnt, átalakult.
Az Airflex Fitness matracot most milyen néven forgalmazzák?
üdvözlettel:Albert

(#308) Qncogi
2012-12-30 20:23:15

Kedves Pálinkás László!
Köszönöm a választ és már előre egy személyes tanácsadás/találkozás lehetőségét. Valamikor január 10.-e körül keresni fogom Önt és akkor majd próbáljunk meg időpontot egyeztetni.
üdvözlettel
Q

(#307) MatracGuru
2012-12-29 16:59:56

Kedves Gábor,

a jó ár/érték arány szinte mindegyik termékünkre ráillik, jellemzően nem foglalkozunk marketingesen felárazott termékekkel. Gyakorlatilag minden árkategóriában található keményebb komfortot nyújtó matrac is, lentről felfelé ca. így néz ki a keményebb választék:

Hard Comfort
Classic Hard (Swiss Dream)
Exlisive Vario (Swiss Dream)
Siglo (Best Dream)
RelaXx Signum Hard
BioLine Nova (Billerbeck)
Original Strong (Hilding)
Individuality Pocket és Multi Pocket

Érdemes lenne esetleg belőni egy árkategóriát, amit erre a célra szán az ember és kipróbálgatni a szóba jöhető matracokat.

Üdvözlettel:

pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Gábor (#306)
(#306) Gábor
2012-12-29 16:07:09

Tisztelt László!

Láttam önöknél egy fenyőfa ágykeretet (160X200) méretben, amely elnyerte tetszésem és ehhez szeretnék matracot vásárolni, olyat amely jó ár/érték arányt képvisel. Kemény matracot szeretnénk.

Tisztelettel: Gábor

(#305) MatracGuru
2012-12-29 06:45:00

Kedves Bence,

a cikkekből is kiderül, hogy nehéz látatlanban matracot javasolni, érdemes kipróbálni őket, igénybe venni szakmai tanácsainkat. A hát- és derékfájást szerintem érdemes egy kicsit abból a szempontból vizsgálni, hogy mikor fáj. Amennyiben estére vagy napközben, esetleg terheléstől, akkor az jellemzően nem a matrac, vagy nem csak a matrac. Amennyiben a nap végére semmi panasz nincs, viszont reggelre fáj -az már sokkal inkább lehet egy nem megfelelő matrac eredménye...

A BodyLine és a RelaXx termékek között első sorban alapanyag különbség van, kényelemre nagyon hasonló a két termék, viszont:

-a RelaXx 12+4 nagyobb anyagsűrűsége hosszabb eredeti állapotot és hosszabb élettartamot kölcsönöz
-a RelaXx matracokon kivétel nélkül Tencel cellulóz alapú huzat található, amely klasszisokkal jobb tulajdonságokkal bír, mint egy hagyományos (BodyLine) huzat.

Készletről aktuálisan az üzletekben tud érdeklődni, ez naponta változik, de a rendelési idő is csak 2-3 hét körül van.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Bence (#304)
(#304) Bence
2012-12-28 16:08:49

Tisztelt László!

Szeretnék egy 140x200-as matracot vásárolni, ezzel kapcsolatban szeretnék informálódni. Testtömegem 70kg, gyakran fáj a derekam ami feltehetőleg a jelenlegi matracom miatt van, ami gyakorlatilag egy 9 cm-es, 6 éves szivacs.
Nézelődtem a honlapjukon, elolvastam a fent található cikkeket illetve átnéztem a webáruházukat.
A memóriás matracok az ajánlott kényelemükkel szimpatikusnak tűnnek, ezekből ezt a kettőt néztem ki ami az anyagi oldallal is szinkronban van:

BodyLine Memory 12+4
Relaxx Memory Classic 12+4

Kérdésem lenne, hogy Ön szerint ezek első körben a keménységükkel megfelelőek a számomra? A relaxx mivel nyújt többet mint a bodyline memory? Ezek a matracok az üzletükben készleten vannak vagy meg kell rendelni?

Köszönettel:
M.Bence

(#303) MatracGuru
2012-12-28 06:19:42

Kedves Quncogi,

én nem hiszek az ajánlásokban, nem hiszem, hogy bárki meg tudná mondani Önnek vagy a feleségének, hogy milyen matracot vegyen. A legtöbb, amit egy hozzáértő megtehet, hogy "megtanítja" Öket megérezni egy matracot, elmondja, hogy mit kellene és mit nem szabadna érezni ahhoz, hogy az a matrac majd hosszú távon kényelmes és ergonómikus legyen.

Ez minden esetben személyre szabott, más a testsúly, a testsúly-arány, a magasság, a hozott komfortigény, az érzékenység (pl.: csípőfocam, ízületi bántalmak, stb.)

Amennyiben gondolják, egy egyeztetett időpontban szívesen segítek Önöknek egy megfelelő matrac kiválasztásában, amennyiben a MatracGuru szortimentjében találunk ilyet.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: qncogi (#302)
(#302) qncogi
2012-12-27 19:30:55

Kedves Pálinkás László!
ismét befürödtünk matrac ügyben, most éppen egy memoryval, kiderült, hogy nehéz megfordulni benne, egyébként is kényelmetlen (TALÁN túl puha). A feleségem csípőficamos - van valami ötlete, hogy milyen matraccal érdemes próbálkozni? Keresgéltem, de már belezavarodatm , sok oldal és sok szakértő.:) Éppen ez volt az uccsó, ahol van ajánlás, de már nem tudom, hogy elhiggyem-e: http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=52804
Nekem a derekam fáj, már tudom, hogy puha nekem tuti nem jó, ezért ha veszünk (két különbözőt egy ágyba), akkor nekem a nem borzasztóan, de azért kemény kellene. A nagyobb probléma a feleségemmel van.
köszönöm az esetleges válaszát Q

(#301) MatracGuru
2012-12-19 06:16:51

Kedves Drita,

tulajdonképpen bármekkora és bármilyen méretű lehet egy habszivacs, csak:

-200cm fölött ragasztva lesz
-ha 1,5t teherbírású autó méretébe nem fér bele, az drágítja a terméket
-a standard árak derékszögű vágást tartalmaznak
-van egy minimum rendelési érték

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: drita (#300)
(#300) drita
2012-12-18 09:06:38

nem szabályos méretre szeretnék vágatni20 cm vastag szivacsot, van-e lehetőség ilyenre is?

(#299) MatracGuru
2012-12-08 05:23:32

Kedves Kinga,

alapvetően a 2-3 éves korosztálynak fejlesztettük a Junior Vital névre keresztelt matracot, amely kétoldalas, később a súly gyarapodásával majd megfordítható. A termék természetesen 80*200cm méretben is rendelhető.

Az ágy emelés részt nem egészen értem és azt sem, hogy ha a lábnál megemeljük az ágyat, akkor attól miért lesz törés a matracban.

Pl. reflux esetén két lehetőség van:

-vagy valóban az ágy fejrész felőli lábai alá teszek valamit, hogy a 12-15cm-t elérjem (ettől persze egy kicsit instabil lesz)
-vagy a rácstartó léceket csavarozom fel ca. ugyanebben a szögben (ferdén)

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Kinga (#298)
(#298) Kinga
2012-12-07 22:37:55

Kedves László!
Szeretnék egy matracot a 3 éves kisfiamnak, amit lehetőség szerint úgy 10-12 évig még szívesen használna.Kapott egy ágyat, 80*200 cm-es, és egy 10 cm-t meg kell emelnünk az ágy elejét. Na most az ágy alkalmas arra, hogy a rácsot emelejük, de kérdés, hogy melyik matrac bírja el ezt a kis "törést". Illetve, hogy érdemes-e egyáltalán ebben gondolkodnunk, vagy csak támasszuk alá az ágyat. Azt gondolom, ha találunk egy jó matracot, amit nem lehet hajlítani, akkor maradunk az ágy emelésénél. De milyen matracot vegyek egy 12 kg-os gyermeknek, ami hosszabb távon is megfelel majd neki.
Köszönöm előre is.

(#296) MatracGuru
2012-12-07 06:15:40

Kedves Feri,

sajnos az antibakteriális habból készült csecsemőmatrac gyártása jelenleg szünetel, így pillanatnyilag nem fogok tudni Önnek megfelelő megoldást javasolni.

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy az antibakteriális habból készülő termékeink gyártása helyreálljon, de ez egészen biztosan még egy kis időt vesz igénybe.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Feri (#295)
(#294) Feri
2012-12-06 10:11:46

Kedves László!

1,5 hónapos csecsemőnek szeretnék hideghab matracot 6-10 cm vastagságban, pamut esetleg az Ön által ajánlott más huzattal, DE egyedi, 43x78 cm mértebn, megoldható? Köszönöm!

(#293) MatracGuru
2012-11-30 20:12:27

Kedves Lasztyenka,

természetesen van megoldás. A matracguru kínálatából -a rugós matracokat leszámítva- a következő termékek rendelhetők egy matracban két különböző komfort oldallal (keménységgel)

-Signum Dual Hard
-Signum Dual Medium
-SenZone Memory Hard
-SenZone Memory Medium

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

(#292) MatracGuru
2012-11-30 20:10:08

Kedves Slopper,

sajnálom, de ezt a terméket nem találtam meg az említett oldalon, így nem tudtam megnézni. Esetleg egy link segítene.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: slopper (#290)
(#291) Lasztyenka
2012-11-30 13:11:09

Tisztelt Pálinkás László!

Szeretnénk egy jó matracot venni a férjemmel. Én 55, a férjem kb. 80 kg. A magasságunk is eltérő: 178 és 195 cm. Gondolkodhatunk-e ezekkel a különbségekkel dupla matracban? (Rugós matracot semmiképpen sem szeretnénk.)
Üdvözlettel:
L.

(#290) slopper
2012-11-30 11:31:06

Tisztelt matracGuru!
Először is nagyon jó és hasznos, hogy van egy ilyen oldal,köszönöm előre is. A kérdésem az lenne, hogy a véleményük a Materasso Memory Plus matracról (ár/ érték, tartósság, kényelem, keménység).
köszönöm

(#289) MatracGuru
2012-11-29 19:03:17

Kedves Timi,

a két termék más matrachuzattal készül, talán a Swiss Dream egy kicsit vastagabb és igényesebb szövettel van ellátva. A két termék beltartalmában egyébként valóban megegyezik.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Timi (#288)
(#288) Timi
2012-11-29 08:36:15

Érdeklődnék, hogy a Swiss Dream MemoDream-Memopedic és a DreamLine Prémium MemoPedic matrac nem ugyanaz csak más néven?
Egyébként mi a véleménye róluk?

Köszönöm előre is!

(#287) MatracGuru
2012-11-27 10:22:57

Kedves Adrienn,

természetesen a vágott habszivacs matrachoz is lehet "rendes" három rétegben steppelt matrachuzatot rendelni, ez minőség függvényében 10-12 000Ft/90*200*20cm méret. Az ár majd területarányosan változik, tehát a nagyobb méret majd a területnek megfelelően kerül kiszámításra...

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Adrienn (#286)
(#286) Adrienn
2012-11-26 13:15:51

Érdeklődnék, hogy a méretre vágott szivacsmatrachoz lehet-e kérni huzatot, és ha igen, mennyiért?
Köszönöm.

(#285) MatracGuru
2012-11-23 06:22:00

Kedves Gabriella,

sajnálatos, hogy csak kevés ilyen hely van. Nálunk ez egy bevett gyakorlat, hogy Vásárlók elviszik hétvégére a matracot, erre külön hordtáskákat is készítettünk, így aki még a próbák után is egy kicsit bizonytalan, van még egy lehetősége, hogy megbizonyosodjon.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
matrac fórum és online tanácsadás

(#284) nem regisztrált
2012-11-21 08:03:43

Kedves László!

Köszönöm szépen! Megfogadtam tanácsát, remélem jól döntöttem! Olyan helyen vásárolok, ahol ki is tudom próbálni a matracot és amennyiben nem felel meg, nem jár vásárlási kötelezettséggel.

Üdvözlettel: Gabriella

(#283) MatracGuru
2012-11-20 05:30:09

Kedves Gabriella,

Sajnos ez egy nehéz dolog, Budapest-centrikus kis országunkban valódi választék tényleg csak Budapesten található, így a nem budapesti vásárlók ebből a szempontból hátrányban vannak.

Amennyiben Önnek a latex-kókusz matrac szimpatikus, akkor természetesen olyan terméket kell venni, érdemes ezt azonban olyan kereskedésben kiválasztani, ahol értenek hozzá, ahol megfelelő tanácsadás mellett tudják az Önnek legmegfelelőbb matracot kiválasztani.

A Signum Dual Hard matrac tapasztalatom szerint olyan 80kg-tól kezd kényelmes lenni, ez alatt a testtömeg alatt általában túl feszes.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

(#282) nem regisztrált
2012-11-18 21:43:48

Kedves László!

Köszönöm gyors válaszát. Nem szándékozom matracot interneten rendelni, legfeljebb ha előtte valahol ki tudom próbálni. Tovább keresgélek, bár vidéken kevesebb a lehetőség megtalálni a "tökéletesnek" tűnő matracot.
Ahogy mondani szokták kinek a pap, kinek a papné. Ön nem preferálja a kókusz-latex párosítást, én kényelmesnek találtam. Ugyanezt nem mondhattam el a Sigloról. Hozzáteszem egy szaküzletben 10-15 percnyi próbálgatás után nem igazán lehet messzemenő következtetést levonni. Ezért lenne szükség több helyen olyan lehetőségre, hogy haza lehessen vinni a kiválasztott matracot kipróbálásra, talán kevesebb csalódás érné az embert a későbbiekben.
Hiába szeretnék vásárolni, s persze előtte kipróbálni például egy Relax Signum dual Medium matracot, ha a környékünkön nem lehet kapni.

Üdvözlettel: Gabriella

(#281) MatracGuru
2012-11-18 18:34:08

Kedves Niki,

a galéria is egy alátámasztás, alátámasztás szempontjából semmivel sem rosszabb, mint a fix deszka bordázat; innentől kezdve mindegy is, hogy milyen matrac. Két dolog azonban megállapítható:

1., Minél vastagabb a matrac(18-20cm), annál inkább nem kíván rugalmas alátámasztást, illetve az összes rugós matrac mehet fix alátámasztásra.

2., Amennyiben nem rugós matrac (bármilyen habmatrac), úgy nem árt néha felemelni a matracot és vagy felállítani egy kicsit szellőzni vagy ha nincs hely, akkor valamit reggelente betenni alá (papucs, könyv, macska, stb)

A szállítás hétvégén nehézkes, viszont 5 után össze lehet hozni.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Niki (#280)
(#280) Niki
2012-11-18 15:22:37

Kedves László!

Köszönöm szépen a választ.
Valójában olyan matracra lenne szükségem, amit ágykeret nélkül is lehet használni, mivel galériában lenne elhelyezve.
Egy másik oldalon azt olvastam, hogy az emlékezőhab matracokat lehet így használni.
Gondolom mindegyik matracnak jobb ha van alátámasztás, csak az érdekelne melyiket viseli meg legkevésbé, ha nincsen.
Egyúttal szeretném megkérdezni, hogy házhoz szállításra van-e lehetőség hétvégén? Vagy esetleg késő délutáni órákban?

Köszönettel:

Niki

(#279) MatracGuru
2012-11-18 07:06:49

Kedves Gabriella,

többször igyekszem kitérni rá, hogy nem lehet egy matracot (egy bizonyos terméket) önmagában a gyártója vagy az összetétele alapján minősíteni, tekintettel, hogy:

1.,
Minden cégnek/márkának meg vannak a belépő kategóriás termékei, amik szolgáltatásban a jótól messze elmaradnak és inkább csak a piaci kényszer szüli őket (árverseny)

2.,
Egy matrac összetétele és az, hogy az majd megfelelő alátámasztást, ergonómiát, formakövetést nyújt-e nagyban függ a felhasználó adottságaitól: testsúly, magasság, súlyelosztás, alvási szokások, betegségek, hozott (eddigi) komfortérzet, stb...

Szóval sajna erre így nem tudok Önnek válaszolni. Keresni kellene a környéken egy szaküzletet és próbálgatni a matracokat, csak így lehet közelebb jutni a megfelelő matrac kiválasztásához. Utána, hogy ezt honnan rendeli az ember, az egy másik kérdés, az én tapasztalatom, hogy a hazai latex, latex-kókusz matracokban olyan nagy eltérés az alapanyag minőségben nincs, tehát egy ugyanolyan rétegezettségű termék egy másik gyártótól valószínű, hogy olyan vagy nagyon hasonló komfortot fog adni.

Ettől függetlenül a latex-kókusz összetétel nekem személy szerint "nem a szívem csücske", erről bővebben az alábbi linken olvashat:

http://alvaskultura.blogspot.hu/2012/06/kokuszmatrac.html

Amennyiben mégis az interneten rendelne, kérném, hogy figyelmesen olvassa át a következő cikket (cikkeket), mert rejtegethet némi csapdát magában:-)

http://alvaskultura.blogspot.hu/2012/10/online-kiskapuk.html

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Matrac fórum és online tanácsadás

Előzmény: Gabi (#278)
(#278) Gabi
2012-11-17 22:36:04

Kedves László!

Érdekelne a véleménye a NOVETEX matracokkal kapcsolatban. Konkrét kérdésem az lenne, megfelelő-e egy kókusz latex matrac egy gerincbeteg, hátfájós ember számára 4L/10K/8LH magszerkezettel? Háton és oldalfekvésben szoktam aludni. Sok matracot kipróbáltam, a memory hab nem jön be. Rugós matracot sem szeretnék. Ellenben szeretnék egy kényelmes, megfelelő alátámasztást nyújtó ortopéd matracot, mert mindig derék és hátfájással ébredek.
Vidéken nincs üzletük? Véleményem szerint a matracvásárlás is olyan mint a cipő, ki kell próbálni. Önöknél rendkívül nagy a kínálat, de próba nélkül badarság lenne bármit is rendelni, de sajnos bármelyik üzletük túl messze van tőlünk.

Várom válaszát! Köszönettel: Gabriella


Matrac fórum betekintő ablak

2024-02-03 12:22:35

Kedves Cofi76, ha minden igaz, akkor itt a megoldás: https://alvaskultura.blogspot.com/2013/0...

Matrac fórum és online tanácsadás

Bejegyzések száma: 3646