Paplanok

(#3191) Ádám
2018-05-10 13:54:07

Kedves László,

nem túl régi Ikea-s martacot szeretnék kissé felujítani. A memória réteget túl melegnek találjuk, és már egy ideje a matracot megfordítva alszunk benne, azaz az alján. A matrac egy pocket rugós kemény Hyllestad matrac, a felső réteg nagyjából 2 cm szivacs, azon kb 5cm memóriahab, a rugók alatt azaz az alján kb. 2cm szivacs van.

A kiválasztott szivacsból kaptam egy mintát (ami nagyon pici: 1x5x10cm), de túl puhának tűnik, és valahogy a textúrája is mintha "több levegőt" tartalmazna, az ikeás szivacs tömörebbnek tűnik. Az ikeás szivacsról csak ezt az információt találtam: Polyurethán foam 33 kg/m3
A kiválasztott csereszivacs (reflex superior firm) sűrűsége: 40-42 kg-m3, nominális húzószilárdság: Min. 90 kPa, nominális szakadáspont: 240%, nominális keménység (40%-os alakváltozás): 130-160 N.
5 vagy 7 cm-t tervezek betenni a memóriahab helyére. Ön szerint ez megfelő keménység lenne? Sajnos más szivacsnál nem találtam ilyen részletes adatokat.

Köszönettel:
Ádám





Matrac fórum betekintő ablak

2024-04-19 09:50:10

Üdvözlöm ! Érdeklődnék, hogy egy áruházban vásárolt több rétegű 200*90-es matracot (nem...

Matrac fórum és online tanácsadás

Bejegyzések száma: 3647